Yenidoğan (0-6 Ay)

Yenidoğan bebeğiniz hakkında bilmeniz gerekenler, onun ay ay gelişimi, bebeğinizin bakımı ve beslenmesi, doğum sonrası bebeğin ilk bakımı, yenidoğan bebeğin ihtiyaçları, kıyafet seçimi, sağlığı gibi pek çok konuda bilmeniz gereken bilgileri sizler için derledik.

Bebeklerin Göbeği Neden Kanar?
Bebeklerde göbek kanaması neden olur? Bebeğin göbeği düştükten sonra kanamasının zararı var mıdır? Yenidoğan bebeğin göbeği kanarsa ne olur? Tedavisi nasıl yapılır?
Yenidoğan Emzik Seçimi Nasıl Olmalı?
Yenidoğan emzik seçimi nasıl olmalı? Emzik kullanmak sakıncalı mı,bebeklerde yalancı meme alma ve kullanmak için nelere dikkat edilmeli?
Kış Bebekleri İçin İhtiyaç Listesi
Kış bebekleri için ihtiyaç listesi neleri kapsar? 2018 yılı yaklaşırken doğumu kış mevsimine yaklaşan yani kışın doğan bebekler ne giyer?
Evinizdeki Bu Ürünler Bebeğiniz İçin Çok Tehlikeli!
Evde kullanılan bebekler için tehlikeli şeyler neler? Çocuklara zararı dokunan ve ev kazalarına neden olan eşyalar ve evde güvenlik önlemi alma.
Yenidoğan Bebeklere Hangi Tarama Testleri Yapılır?
Yenidoğan Tarama Testleri Nelerdir? Hangi Sağlık Sorunlarını İşaret Eder? işitme tarama, tarama programı ve Kistik Fibrozis testi neden yapılır?
Bebek Arabası Alırken Bu Özellikleri Arayın!
Bebek Arabası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? Uzman Tavsiyeleri iyi ve kaliteli bebek arabasında hangi özellikler bulunur? Aranan özellikler nelerdir?
Yenidoğan Bebeği Banyo Yaptırmak İçin Neler Gerekli?
Yenidoğan bebek banyosu için malzeme listesi çocuğunu ilk defa yıkayacak annelere büyük kolaylık sağlayacaktır. Peki, Bebek banyosu malzemeleri nelerdir?
Yenidoğan Bebeklere Su Verilir mi?
Yenidoğan bebeklere su verilir mi? Mama yiyen bebeğe verilen su miktarı ne kadar olmalı? 2,3 ,6 aylık bebeklerin su içmeye başlama zamanı ve uzman tavsiyesi
Bebeğinizin Süt Dişlerini Saklayın!
Süt Dişleri Saklanmalı mı? Süt dişi bankası ve diş kök hücre tedavisi için nasıl alınır? Türkiye'de süt dişi bankası varmı? Maliyeti ve fiyatı ne kadar?
Bebeğinizi Gripten Bunları Uygulayarak Koruyun!
Bebekleri gripten korumanın en iyi yolları arasında yenidoğan bebeğin bağışıklık sistemini güçlendirmek gelir. Bebeği hastalıktan korumada anne sütü önemlidir.
Bebekler Neden Hıçkırır?
Bebekler neden hıçkırır? Hıçkırık neden olur? Çok merak edilir. Yenidoğan bebeklerde hıçkırık nedenleri ile hıçkırık nasıl geçer? İşte uzman tavsiyeleri.
Bebeklerin Gözü Neden Çapaklanır?
Yenidoğan Bebeklerde Göz Çapaklanması Neden Olur? Çocuğun gözü çapaklandığında ne yapılır, nasıl temizlenir? Göz çapaklanması masajının yapılışı.
Kayıt Ol