2. Trimester

2. trimestır gebeliğin ikinci üç ayını kapsayan bir dönemdir. Bu döneme özel; beslenmenizden yapılması gereken testlere, yapabileceğiniz egzersizlerden cinsel yaşamınıza kadar pek çok konuyu sizler için inceledik.

Kegel Egzersizleri ile Doğumdan Sonra Vajinanızın Toparlanma Sürecine Destek Olun
Doğumdan sonra kegel egzersizi nasıl uygulanır? Gebelikte kegel egzersizleri ve faydaları neler? Pelvik kasları nasıl çalıştırılır? Pelvik kas nasıl bulu
Gebelik Haftasına Göre Kaç Aylık Hamilesiniz Hiç Merak Ettiniz mi?
Gebelik haftasına göre kaç aylık hamile olunduğu nasıl hesaplanır? Bu konuda hangi haftanın kaçıncı aya denk geldiğini gösteren tablolar çok işe yarar.
Hamilelikte Nasıl Bir Ruh Haline Bürüneceksiniz? İşte Ay Ay Gebelik Psikolojisi!
Hamilelikte psikolojik durum nasıl oluyor? Hamilelikte ay ay psikolojik dalgalanmalar normal mi? İşte anne adaylarının gebelik boyunca yaşadığı psikoloji!
Yaptığınız Diyet Hamilelik Durumuna Uygun mu?
Gebelikte yaptığınız diyetiniz bazı besin ögelerini yetersiz almanıza neden olabilir. Dikkat!
Gebelik Süreci ve Doğum Sonrası Kabızlık
Hamilelikte ve doğum sonrası kabızlık için neler yapılır? Kabızlığa ne iyi gelir? Kabızlığı geçirecek evde tedavi yöntemleri ve uzman tavsiyeleri.
Tatil Valizini Hazırlamadan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler
Hamilelik daha önceki hayatınızda üzerine düşünmediğiniz her davranış için ekstradan emek harcamanız gereken bir dönemdir.
Gebelikte Evde Evcil Hayvan Beslemek
Gebelikte evde evcil hayvan beslemek hamileyken evinizde kedi, tavşan, köpek, muhabbet kuşu besliyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunuyor.
Akıllı Atıştırmalıklarla Sağlıklı Bir Gebelik Mümkün
Burada listelenen atıştırmalıklar, anne ve bebeğin sağlığı için gerekli besinleri içermektedir. Hangi sağlıklı atıştırmalık kaç kalori?
En İyi Egzersiz Öncesi ve Sonrası Atıştırmalıkları
Vücudunuzun su seviyesini normalde tutmak için sizlere zevkle tüketebileceğiniz lezzetli atıştırmalık önerilerinde bulunacağız.
Hamilelik Sıkıntılarınızı Çözen Ayak Masajı
Gebelik nedeniyle oluşan ağrılarınızı ayak masajıyla çözmeye ne dersiniz?
Tüm Egzersizler Doğuma Hazırlıktır
Tüm Egzersizler Doğuma Hazırlıktır. Hamilelikte aktif kalmak bebeğinize verebileceğiniz en iyi hediye yanında gebelikte egzersiz anneye birçok fayda sağlar.
Gebelikte Tüketmeniz Gereken En Önemli Besin Öğesi: Folik Asit
eterince folik asit tüketimi, doğum sırasında oluşan özürlülüğü ve erken doğumu önlemek için çok önemlidir.
Kayıt Ol