Sağlık&Beslenme

Gebeliğin en önemli konuların başında elbetteki sağlık ve beslenme gelir. Anne adayının gebeliği boyunca nasıl beslenmesi gerektiğini, gebeliğinde sağlık konusunda edineceği tüm bilgileri sizler için derledik.

Hamilelikte En Sık Karşılaşılan 10 Şikâyet ve Nedenleri
Hamilerin En Büyük Endişesi 'Yükseğe Uzanmak Düşüğe Neden Olur mu?'
Hamilelikte Yükseğe Uzanmak Düşüğe Neden Olur mu? Gebelikte kol kaldırmak, gerinmek, plesanta ayrılması, kordon dolanması nedeni midir?
Gebelikte Aşırı Tükürük Salgılanması Ne Zaman Geçer?
Gebelikte Aşırı Tükürük Salgılanması Neden Olur? Ağız sulanması ve tükrük yutamama ne zaman ve nasıl geçer?
Hamileliğinizde Fazla Kilo Almamak İçin Uygulayabileceğiniz 10 Basit Kural!
Hamilelikte aşırı kilo almamak için neler yapmalı ? Hamilelikte kilo kontrolü nasıl yapılır? Hamilelikte kilo almamak için nasıl beslenilmeli
Gebelikte Antidepresan Kullanmak Bebeğe Zarar Verir mi?
Gebelikte Antidepresan Kullanılır mı? Hamilelikte depresyon ilaçları kullanmak bebeğe zarar verir mi? İşte uzman doktorların tavsiyeleri.
Gebelikte Antibiyotik Kullanmak Zararlı mı?
Gebelikte antibiyotik kullanmanın bebeğe zararı var mıdır? Hamilelikte antibiyotik ne zaman hangi durumlarda kullanılır, Gebelikte kullanılmaması gerekenler
Doğal Olan Her Zaman Faydalı Değil! Hamilelikte Uzak Durmanız Gereken 9 Bitki
Hamilelikte tüketilmemesi gereken bitkiler neler? Hamilelikte hangi bitki çayı zararlı? Rahim kasılması yapan bitkiler neler? Düşüğe neden olan bitkiler
Prematüre Doğumun Önüne Geçmek İçin Bu Besini Tüketin!
Prematüre doğumun önüne geçmek için bu besini tüketin. Beslenme uzmanları hamilelikte balık yemenin birçok gebelik şikayetini önlediğini söyledi.
Hamileyken Balık Yiyin Bebeğiniz Güzel Konuşsun
Hamileyken balık yiyin bebeğiniz güzel konuşsun. Yapılan araştırmalara göre, hamileyken balık yiyen gebelerin bebeklerinin dil öğrenme becerileri gelişiyor.
Hamilelikte Geçirilen Grip Bebeğin Sağlığını Etkileyebilir
Hamilelikte grip bebeğin sağlığını etkileyebilir. Gebelikte gribin tehlikeli ve anne kadar bebeği de etkilediği belirtilir.
Gebelikte Diş Eti İltihabına Dikkat!
Gebelikte Diş Etinin İltihaplanmasına Dikkat! Diş Eti İltihabına Ne İyi Gelir? Sorusuna uzmanlarda özel bitkisel çay tarifleri verilir.
Gebelikte Spina Bifida Hastalığına Folik Asit Silahı ile Karşı Koyun
Gebelikte spina bifida hastalığına folik asit silahı ile karşı koyun. Anne karnındaki bebeğin ayrık omurga hastalığına yakalanmak için ne yapmalı?
Kayıt Ol