Gebelik Öncesi

Gebelik öncesi dönemde gebeliğinizin planlanmasından, gebe kalabilmenin yollarına, gebelik öncesi yapmanız gerekenlerden, gebeliğe hazırlığa kadar pek çok konuda bilgi ve deneyimlerle yanınızda yer alıyoruz. Gebeliğinizi birlikte yaşıyor, tüm adımları birlikte atıyoruz.

Hamilelikte Kan Uyuşmazlığı İğnesi ne Zaman Yapılır?
Hamilelikte kan uyuşmazlığı iğnesi kaçıncı hafta yapılır? Kan uyuşmazlığı bebek için zararlı mı? İkinci gebelikte kan uyuşmazlığı için neler yapılmalı? Gebelikte kan uyuşmazlığı nedir?
Tüp Bebek Tedavisi Neden Başarısız Olur?
Tüp bebek neden başarısız olur? Tüp bebek tedavisi tutmama sebepleri arasında çeşitli fakörler yer alır.
Tüp Bağlatma İle Doğum Kontrol Yönteminin Riski Var mıdır?
Tüp Bağlatma İle Doğum Kontrol Yönteminin Riski Var mıdır? Tüp Bağlatmanın (Tüp Ligasyonu) zararları ve yan etkileri nelerdir? Kaç yaşına kadar yapılır?
Aşırı Kilo Anne Karnındaki Bebeğin Sağlığını Olumsuz Etkiliyor!
Obezite gebeliğin ve anne karnındaki bebeğin düşmanı diyen uzmanlar aşırı kilolu, obez kadınların gebelik öncesinde mutlaka kilo vermelerini öneriyor.
Beta HCG Değerleri Kan Testinde Kaç Çıkmalı?
Kanda Gebelik Testi Değeri Kaç Olmalı? Hamilelik tespiti için önem taşır. Beta HCG hormonu baz alınarak yapılar. Kanda gebelik testi ne zaman yapılmalıdır?
Baba Adayının Yedikleri Bebeğin Sağlığını Etkiliyor
Baba adayının yedikleri doğacak bebeğin sağlığını etkiliyor. Cincinnati Üniversitesi'nin yaptığı araştırmada protein ağırlıklı beslenmeleri öneriliyor.
İki Gebelik Arasındaki Süre Ne Kadar Olmalıdır?
İki Doğum Arası Ne Kadar Olmalı? En az kaç ay gebelik arası verilmeli ve ikinci bebek için ne zaman hamile kalmak gerekir? WHO ideal gebelik süresi.
Embriyo Yapıştırıcısı Yöntemi Gebe Kalma Şansını Artırıyor
Embriyo yapıştırıcısı yöntemi gebe kalma şansını artırıyor. Yöntem birkaç başarısız tüp bebek tedavisi geçirmiş, 39 yaş üstü anne adayları için öneriliyor.
Tüp Bebek Tedavisinde Bebeğin Cinsiyeti Belirlenebilir mi?
Tüp Bebek Tedavisinde Bebeğin Cinsiyeti Belirlenebilir mi? Tüp Bebekte Cinsiyet Tayini Türkiye'de yapılıyormu? Bebeğin cinsiyetini önceden belirlemek etikmi
Hamile Olduğunuzu Gösteren 3 Özel Belirti
Hamilelik belirtileri ne zaman başlar? Bebek isteyen kadınlar tarafından merak edilir. İşte anne adaylarında en erken görülen 3 gebelik belirtisi.
Bebek Sahibi Olamayan Erkeklere Müjdeli Haber Var
Bebek sahibi olamayan erkeklere müjdeli haber geldi. Prof. Dr. Timur Gürgan bebek sahibi olamayan erkeklere umut olacak açılamalarda bulundu.
Düzce Üniversitesi Hastanesi'nde Tüp Bebek Ünitesi Kurulacak
Düzce Üniversitesi Hastanesi'nde Tüp Bebek Ünitesi Kuruluyor. Kadın Hastalıkları ve Doğum ABD Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Alper Başbuğ açıklama da bulundu.
Kayıt Ol