Doğum Yöntemleri

Anne adayları için bebeğini nasıl doğuracağı önemli ve endişe verici bir konudur. Sizin için en uygun olan yöntemi elbette doktorunuzun tercih ediyor olması sağlıklı bir doğumun en önemli şartıdır. İster normal doğum ister sezaryen tüm doğum yöntemleri hakkında merak ettiğiniz her şeyi araştırdık ve sizler için kaleme aldık.

10 Soruda Normal Doğum Hakkında Merak Edilenler
Doğum Şekilleri
Normal doğum, sezeryan doğum, Epidural Anestezi, Suda Doğum, başlıca doğum yöntemleri. Hangi yöntemi seçmeli ? Doğum şekilleri neler?
Suni Sancıyla Doğum Hangi Durumlarda Yapılır?
Suni Sancı Nedir? Doğum için gebeliğin kaçıncı haftasında verilir? Doğum indüksiyonu hangi durumlarda yapılır, anne bebeğe sakıncası var mı, ne kadar sürer?
Doğum Şekline Ne Zaman Karar Verilir?
Doğum şekli hamileliğin kaçıncı haftasında ve ne zaman belli olur? Hangi durumlarda normali hangi durumlarda sezaryenle doğum olur?
Sezaryen Doğum Gebeliğin Kaçıncı Haftasında Gerçekleşir
Sezaryen doğum gebeliğin kaçıncı haftasında gerçekleşir. Sezeryan doğum ameliyatı ne zaman, bebek kaç haftalıkken olur? Doğum haftası hesaplama ve detaylar.
Lotus Doğum Hakkında Tüm Merak Edilenler
Lotus doğum yöntemi nedir? Lotus doğumun faydaları nelerdir? Lotus doğumun aşamaları nedir? Türkiye'de lotus doğum yapılıyor mu? Lotus doğum yapanlar
Doğumu Daha Ağrısız Geçirmenizi Sağlayan Lamaze Felsefesi ile Tanışın!
Lamaze tekniği nedir? Doğumda Lamaze yöntemi nasıl uygulanır? Türkiye'de Lamaze yöntemini benimseyen doktor var mıdır? İşte her detayıyla Lamaze felsefesi
Doğum Dikişleri Ne Zaman İyileşir Bakımı Nasıl Yapılır?
Epizyotomi kesisi daha çok ilk doğumunu yapan kadınlarda uygulanır. Doğum dikişlerinin amacı rahat bir doğum yapılmasını sağlamaktır. Bakımı evde yapılır.
Suda Doğum Nedir?
Suda doğumun faydaları ile ilgili bir süredir konuşulan ve her geçen gün daha çok ilgi duyulan bu yeni doğum yöntemini daha yakından tanımaya ne dersiniz?
Hipnoz Doğum Yöntemi ile Gerçekten Ağrısız Doğum Mümkün mü?
Ağrısız Doğum (Epidural) Yöntemi Nasıl Uygulanıyor?
Gebelik İsteyenlere Yeni Yöntem Umut Işığı Oluyor!
Tüp bebek tedavisinde mitoscore yöntemi büyük başarı sağlıyor. Gelecek Nesil Tarama yöntemi yöntemi pek çok aileye giriyor.
Kayıt Ol