Biz de Bilimin Yalancısıyız: Gerçekliği Kanıtlanmış En İlginç 10 Hamilelik Belirtisi

Sadece mide bulantısı veya regl döngüsündeki gecikmenin gebelik belirtisi olduğunu sanıyorsanız, çok yanılıyorsunuz…

Hamilelik belirtileri nelerdir diye sorsak, çoğu kişinin aklına mide bulantısı veya ödem gibi gebeliğin en bilinen belirtileri gelir. Ancak, evcil hayvanınızın size karşı bakışlarının değişmesinin bir hamilelik belirtisi olabileceğini biliyor muydunuz? Biz söylemiyoruz, bilim söylüyor. İşte, okuduğunuz anda 'yok artık' diyeceğiniz, alışılmışın dışında hamilelik belirtileri...

1)Evcil Hayvanınızın Huyunun Değişmesi, Artık O Eski Ponçik Gibi Bakmıyor Oluşu

gif 20 Sevimli dostlarımız, vücudumuzun hormon seviyelerindeki değişimi bizden önce algılayabiliyor. Evdeki 'Tekir' bir anda ilgi istemeye veya daha önce yapmadığı hareketleri yapmaya başlarsa, hamile olma ihtimalinizi bir gözden geçirin deriz.

2)'Vücudum Sadece Mukus Üretiyor' Hissi

giphy-tumblr (53) Evet, gerçekten tuhaf ama izin verin, her şeyi açıklayabiliriz... Hamilelik döneminde artan hormonlarınız, vücudunuzdaki kan üretimini artırır ve bu durum mukus zarlarınıza olan baskıyı arttırarak sürekli tıkalı bir burunla gezmenize neden olur.

3)Menopoz Döneminde Değilseniz, Aşırı Terlemek

gif 23 Eğer mevsimlerden yaz değilse veya menopoza girmek için çok gençseniz, durumdan şüphelenmeye başlayabilirsiniz. Hamileyken vücut ısınız artar ve metabolimanız daha hızlı çalışmaya başlar. Bu da sürekli terleme ve ateş basması olarak kendisini belli eder.

4)Tükürük Miktarındaki Akıl Almaz Artış

Tıpkı ter bezleriniz gibi tükürük bezleriniz de yarınlar yokmuşçasına çalışır. Sabahları kalktığınızda yastığınızı ıslanmış görürseniz, şaşırmayın.

5)Mantık Sınırlarını Zorlayan Rüyalar

giphy (73)

Bilim bu durumu, hamile kadınların hislerini daha yoğun yaşamasına bağlıyor.

6)Fazla Gaz Çıkartmak

koku Suçluyu çok uzaklarda aramayın, baş harfini vermek gerekirse Progesteron!

7)Vücudun, Fiziki Haritayı Aratmayan Bir Hâle Bürünmesi

damar

Bu durumun suçlusu da progesteronun kardeşi östrojen!

8)Yıllarca Orada Çıkmayı Bekliyormuşçasına Beliren Uçuk

gif 26 Sayısı hiç de azımsanmayacak kadar kadının hamileliğini yüzünde çıkan uçuk, diğer adıyla herpes sayesinde öğrendiğini söylesek?

9)Ağız Tadında Değişiklik

gif 30 Genelde kadınlar bu tadı şu şekilde ifade eder : 'Bir avuç çekirdek yersin ve en son içlerindeki bozulmuş çekirdeği yersin ya, işte tam olarak o tat!'

10)Koltuk ve Tuvalet Arasında Kısa Mesafe Koşuları

giphy (75) İdrarınızın sık gelmesi ve hatta gülünce azıcık idrar kaçırmanız, hamileliğe işaret ediyor olabileceği gibi sadece üşütmüş de olabilirsiniz, telaşlanmayın.

Saydıklarımız, elbette tek başlarına hamilelik belirtileri değil. Fakat esas belirtilere eşlik ediyorlarsa test yaptırmanızda fayda var. 

son gif

 

BENZER YAZILAR

POPÜLER YAZILAR

GEBE SÖZLÜĞÜ

Üye Ol