1. Trimester

1. trimestır gebeliğin ilk üç ayını kapsayan bir dönemdir. Bu döneme özel; beslenmenizden yapılması gereken testlere, yapabileceğiniz egzersizlerden cinsel yaşamınıza kadar pek çok konuyu sizler için inceledik.

Bebeğinizin Beyin Gelişimi Sizin Elinizde
Bebeğinizin beyin gelişimi sizin elinizde diyen uzmanlar, zeka gelişimini etkileyen bazı faktörlerin olduğunun da altını çiziyor.
İlk 3 Aylık Dönem Hakkında Her Şey
Kadınlar hamileliğin ilk 12 haftasını çok hızlı yaşarlar. Bu süreçte kafanızda takılan bazı sorular olabilir, yanıtları konusunda yazımızı okuyabilirsiniz.
Gebelikte Antidepresan Kullanmak Bebeğe Zarar Verir mi?
Gebelikte Antidepresan Kullanılır mı? Hamilelikte depresyon ilaçları kullanmak bebeğe zarar verir mi? İşte uzman doktorların tavsiyeleri.
Gebelikte Spina Bifida Hastalığına Folik Asit Silahı ile Karşı Koyun
Gebelikte spina bifida hastalığına folik asit silahı ile karşı koyun. Anne karnındaki bebeğin ayrık omurga hastalığına yakalanmak için ne yapmalı?
Belirti Vermeyen Kimyasal Gebelik Nasıl Anlaşılır?
Kimyasal gebelik neden olur ? Kimyasal gebelik belirtileri nelerdir? Kimyasal gebelik nasıl anlaşılır? Kimyasal gebelik tedavisi var mı?
Kegel Egzersizleri ile Doğumdan Sonra Vajinanızın Toparlanma Sürecine Destek Olun
Doğumdan sonra kegel egzersizi nasıl uygulanır? Gebelikte kegel egzersizleri ve faydaları neler? Pelvik kasları nasıl çalıştırılır? Pelvik kas nasıl bulu
Anne Karnında Bebekler Kaçıncı Ayda Hareketlenmeye Başlar?
Anne Karnında Bebek Hareketleri Ne Zaman Hissedilir? Bebek kaçıncı ayda canlanmaya başlar? Anne adaylarının merak ettiği hamilelikte bebek hareketleri.
Gebelik Haftasına Göre Kaç Aylık Hamilesiniz Hiç Merak Ettiniz mi?
Gebelik haftasına göre kaç aylık hamile olunduğu nasıl hesaplanır? Bu konuda hangi haftanın kaçıncı aya denk geldiğini gösteren tablolar çok işe yarar.
Hamilelikte Nasıl Bir Ruh Haline Bürüneceksiniz? İşte Ay Ay Gebelik Psikolojisi!
Hamilelikte psikolojik durum nasıl oluyor? Hamilelikte ay ay psikolojik dalgalanmalar normal mi? İşte anne adaylarının gebelik boyunca yaşadığı psikoloji!
Hamileliğin Birinci Dönemiyle İlgili Bilinmesi Gerekenler
Hamilelikte 1. Trimester Döneminde Beslenme
Hamilelikte 1. trimester döneminde beslenme, sağlıklı bir gebelik ve sağlıklı bir bebek dünyaya getirmek için oldukça önemlidir.
Gebeliğin İlk Haftalarında Vücutta Neler Oluyor?
Erkeğin spermi ile kadının yumurtasının döllenmesi sonucunda oluşan gebeliğin tam olarak ne zaman oluştuğunu bilmek her zaman mümkün olmayabiliyor.
Kayıt Ol