1-2 Yaş

Minik bebeğiniz büyürken; beslenmesinden, giyimine kadar pek çok şeyi değişmeye başladı. Artık yavaş yavaş katı gıdalarla tanıştığı bu dönemlerde bebeğinizin sağlığı ve beslenmesi oldukça önem kazanıyor. Ayrıca gelişimi açısından oynayabileceği oyunların seçimine de dikkat edilmelidir. Bu döneme özel bilmeniz gereken tüm konuları burada bulabilirsiniz.

Evinizdeki Bu Ürünler Bebeğiniz İçin Çok Tehlikeli!
Evde kullanılan bebekler için tehlikeli şeyler neler? Çocuklara zararı dokunan ve ev kazalarına neden olan eşyalar ve evde güvenlik önlemi alma.
Ek Gıdaya Başlayan Bebekler Hangi Ayda Ne Yemeli?
Hangi Ayda Ne Yenir? Bebekler İçin BLW Kış Mevsimi Tadım Listesi ile ek gıdaya başlayan 6-8 aylık bebeklerin Aralık, Ocak, Şubat besin tablosu.
Yenidoğan Bebeklere Su Verilir mi?
Yenidoğan bebeklere su verilir mi? Mama yiyen bebeğe verilen su miktarı ne kadar olmalı? 2,3 ,6 aylık bebeklerin su içmeye başlama zamanı ve uzman tavsiyesi
Bebeğinizin Süt Dişlerini Saklayın!
Süt Dişleri Saklanmalı mı? Süt dişi bankası ve diş kök hücre tedavisi için nasıl alınır? Türkiye'de süt dişi bankası varmı? Maliyeti ve fiyatı ne kadar?
Bebeğinizi Gripten Bunları Uygulayarak Koruyun!
Bebekleri gripten korumanın en iyi yolları arasında yenidoğan bebeğin bağışıklık sistemini güçlendirmek gelir. Bebeği hastalıktan korumada anne sütü önemlidir.
Bebeğimin Çabuk Yürümesi İçin Yürüteç Kullanmalı mıyım?
Bebeklerde yürüteç kullanımı ne zaman kaçıncı ayda başlar? Örümcek kullanmanın bebek için faydası yanında zararı vardır. Peki, bebekler yürüteç kullanmalımı
Bebekler Sonbahar Mevsiminde Nasıl Giydirilmeli?
Sonbaharda Bebekler Nasıl Giydirilmeli? Eylül - Ekim - Kasım aylarına bebek kıyafeti alırken nelere dikkat etmek gerekir? İşte uzman tavsiyeleri...
Bebekler Ne Zaman Konuşmaya Başlar?
Bebekler Ne Zaman Konuşmaya Başlar? 0-12 Ay Agulama Dönemi ile hangi ayda hangi sesleri çıkarır. Bebeklerin ilk kelimeleri nelerdir?
Bebekler Neden Geç Yürürler?
Bebeklerde geç yürüme ve yürüyememe nedenleri ile ilgili uzmanlar, bebeklerin kaba motor hareketlerinin diğer bebeklere göre farklı olabileceğini söylerler.
Bebeklere Hiperaktivite ve Dikkat Eksikliği Testi Nasıl Yapılır?
Bebeklerde hiperaktivite ve hiperaktif bebek dikkat eksikliği testi (DEHB) nasıl yapılır? Anne ve babalar tarafından çok merak edilir.
Bebeklerde Gün Batımı Sendromu Neden Olur? İşte Belirtileri
Bebeklerde gün batımı sendromu ya da batan güneşin hastalığı, hidrosefali belirtisinin daha çok yenidoğan bebeklerde görüldüğü belirtilir.
Bebeklerin Bağışık Sistemini Güçlendirmek İçin Uygulanacak Çok Özel Yöntemler
Bebeklerin bağışıklık sistemi zayıflığını güçlendirme de uygulanacak bitkisel ve doğal yöntemlerle bebeklerde bağışıklık sistemi düşüklüğünü giderme.
Kayıt Ol